Вартість послуг при переоформленні нерухомостіп/п
Стаття витрат
1 Послуги агенції нерухомості

Сума витрат: 3 − 5 %.
Платник: покупець.

Вартість послуг агенції нерухомості при продажі об’єкта нерухомості обчислюється виходячи з його ринкової вартості та складає:
а) для кімнат – 5 %;
б) для квартир – 3 %;
в) для будинків – 5 %;
г) для ділянок – 5 %;
д) для комерційної нерухомості – 5 %.
2 Незалежна експертна оцінка

Сума витрат: згідно тарифів експерта.
Платник: продавець.

У пакет документів, які передаються нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу, входить експертна оцінка. Якщо в договорі обумовлена ціна продажу буде більша тієї, яка вказана у висновку експерта, то податок на доходи буде обчислюватися з ціни продажу. І відповідно, якщо ціна продажу менша за експертну, то базою для розрахунку податку буде експертна оцінка.
3 Послуги нотаріуса

Сума витрат: згідно тарифів нотаріуса.
Платник: за домовленістю сторін.

Договір купівлі-продажу завжди підлягає нотаріальному посвідченню, відповідно сторони такого договору несуть витрати з оплати нотаріальних послуг. Обов’язок по оплаті нотаріальних послуг законом не покладено на конкретну сторону договору, тому і покупцю і продавцю слід заздалегідь домовитися про те, хто буде нести ці витрати.
4 Державне мито

Сума витрат: 1 %.
Платник: за домовленістю сторін.

Оплату державного мита в розмірі 1 % також законодавчо не покладено на конкретну сторону договору, тому сторонам рекомендується домовитися про це заздалегідь.
5 Пенсійний фонд

Сума витрат: 1 %.
Платник: покупець.

У рамках чинного законодавства України покупець нерухомості зобов’язаний сплатити збір на обов’язкове пенсійне страхування в розмірі 1 % від вартості об’єкта, яка зазначена в договорі купівлі-продажу.
6 Податок на доходи фізичних осіб

Сума витрат: 0 % або 5 %.
Платник: продавець.

0 % − якщо продавець відчужує об’єкт не частіше одного разу на період податкового року і володіє цим об’єктом більше трьох років;

5 % − якщо продавець володіє об’єктом менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував інший об’єкт.
7 Військовий збір

Сума витрат: 0 % або 1,5 %.
Платник: продавець.

0 % − якщо продавець відчужує об’єкт не частіше одного разу на період податкового року і володіє цим об’єктом більше трьох років;

1,5 % − якщо продавець володіє об’єктом менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував інший об’єкт.