Особливості купівлі-продажу нерухомості без посередників


«Куплю (продам) квартиру без посередників» – такими оголошеннями рясніють розділи сайтів та газет про купівлю-продаж нерухомості. Такі оголошення часто можна зустріти у під’їздах будинків, на стовпах, на дошках оголошень, у транспорті. Безсумнівно, варто лише підтримати й побажати успіху відчайдушним людям, які ризикнули обійтися без допомоги професіоналів у вирішенні такого складного й відповідального завдання, як купівля нерухомості. Але наскільки виправданий цей ризик?

Придбання квартири чи будинку є одним з найбільш значущих моментів у житті людини, оскільки така велика покупка трапляється не щодня, а багато людей все життя мріють про власне житло. Для когось простіше придбати нерухомість без посередників, займаючись самостійно всіма питаннями по підбору житла та його переоформленню, а хтось навпаки, не хоче вникати в ці тонкощі й співпрацює з агенцією нерухомості.

Купівля будь-якої нерухомості – процес багатоступінчастий, що вимагає великих витрат часу, знань й досвіду: недостатньо просто знайти потрібний варіант, необхідно домовитися про ціну, перевірити право власності, провести переговори й обговорити основні умови проведення угоди. При цьому слід усвідомлювати, що угоди з нерухомістю є угодами підвищеної відповідальності та ризику, оскільки пов’язані з великими коштами.

За останні роки ринок нерухомості в Тернополі, як ніколи, поповнився новими учасниками: забудовники, інвестори, житлово-будівельні контори, керуючі та експлуатуючі організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), банки, що видають іпотечні кредити, оцінювачі нерухомого майна, органи опіки та піклування, уповноважені органи по реєстрації, нотаріуси та багато інших. Допомогти розібратися у взаємодії всіх цих органів, установ та осіб пропонує велика армія посередників – від великих фірм до приватно-практикуючих ріелторів (маклерів).

Звичайно, нелегкий шлях купівлі-продажу можна пройти й самостійно. Такий варіант має свої переваги та недоліки. У кращому випадку Ви заощадите певну суму, яку в якості комісійних слід заплатити агенції нерухомості, в гіршому – позбудетеся грошей та квартири. Якщо перспектива втрат Вас не лякає і Вам до душі всякого роду відчайдушні кроки, то нам залишається побажати Вам успіху. Але, можливо, все ж таки варто відмовитися від своїх ризикованих планів на користь продуманого кроку по ринку нерухомості, звернувшись до професіоналів.

Практика показує, що співпраця з агенцією нерухомості – це найбільш раціональний, безпечний та економічний спосіб вирішення усіх проблем, пов’язаних із операціями з нерухомістю. Від звернення в агенцію нерухомості людей утримують лише дві причини: боязнь «великих» витрат та небажання посвячувати у свої справи сторонніх людей. А що ж є насправді?

Прийти в агенцію і сказати, що у Вашому розпорядженні є сума грошей на купівлю квартири чи будинку не більш ризиковано, ніж обговорювати стан свого рахунку з менеджером банку, адже сама агенція захищає свого клієнта від безлічі безперспективних поїздок, зустрічей та обговорень серйозних питань з малознайомими людьми.

Вирішуючи житлове питання, людина знаходиться під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів, таких як прихильність до певного району міста, думка родичів, наявність певної інфраструктури навколо помешкання, тощо. Професійний співробітник агенції врахує та виконає всі побажання клієнта і, разом з тим, не допустить невиправданого коливання вартості житла внаслідок наявності у нього певних переваг та недоліків. А такі речі, як кваліфікована допомога фахівців, оперативність та чіткість оформлення документів, безпека розрахунків вже є непорушним стандартом роботи агенцій нерухомості з багаторічним досвідом.

Вартість послуг бездоганної якості не може бути низькою, оскільки хороший сервіс, як правило, добре оплачується, але оскільки агенція зі своїм клієнтом відстоюють спільні інтереси та цілі, відпадає сама можливість будь-якої "гри". Цей момент не повинен залишатися без уваги і всі фінансові питання повинні бути обумовлені заздалегідь.

У разі, якщо Ви звертаєтеся в агенцію нерухомості, варто знати деякі особливості цього ринку, які допоможуть скласти загальну думку та створити правильне розуміння тієї фірми, з якою Ви співпрацюєте. Якщо агенції нерухомості більше п’яти років, сам факт виживання в умовах жорсткої конкуренції, періодичних криз ринку, постійних коливань курсів валют говорить про високий професіоналізм її співробітників. У великих агенціях ріелтори швидко набирають колосальний досвід завдяки великій кількості здійснюваних операцій, а досвід у ріелторському бізнесі дуже важливий.

Хотілося б відзначити, що велика агенція завжди запропонує Вам спеціалізовану постійно поповнювану комп’ютерну інформаційну базу даних, що дозволяє зводити воєдино кілька тисяч пропозицій, миттєво підбирати необхідні варіанти з урахуванням безлічі параметрів нерухомого майна, яке задовольняє Ваші запити. Така інформаційна база, зазвичай, розміщується на сайті агенції нерухомості. Участь в інформаційному обміні передбачає вкладення серйозних коштів в технічне оснащення та навчання персоналу. Це стратегія агенцій, які прагнуть займати провідне становище на ринку нерухомості та постійно зміцнювати свою ділову репутацію.

Підводячи підсумок, пропонуємо Вам тверезо зважити всі «за» і «проти», всебічно оцінити ситуацію та звертатися за допомогою до професіоналів ринку нерухомості.