Агенція нерухомості «Хатинка» місто Тернопіль
Агенція нерухомості «Хатинка» місто Тернопіль

Вартість послуг при переоформленні нерухомостіп/п
Стаття витрат Сума витрат Платник Примітка
1 Послуги агенції нерухомості 3 – 5 %,
але не менше
500 $
покупець Вартість послуг агенції нерухомості при продажі об’єкта нерухомості обчислюється виходячи з його ринкової вартості та складає:
а) для квартир – 3 %;
б) для будинків – 5 %;
в) для ділянок – 5 %;
г) для комерційної нерухомості – 5 %.
2 Незалежна експертна оцінка згідно тарифів оцінювача продавець У пакет документів, які передаються нотаріусу для оформлення договору купівлі-продажу, входить експертна оцінка. Якщо в договорі обумовлена ціна продажу буде більша тієї, яка вказана у висновку експерта, то податок на доходи буде обчислюватися з ціни продажу. І відповідно, якщо ціна продажу менша за експертну, то базою для розрахунку податку буде експертна оцінка.
3. Витрати, пов’язані з нотаріальним посвідченням договору купівлі-продажу
3.1 Послуги нотаріуса згідно тарифів нотаріуса за домовленістю сторін Договір купівлі-продажу завжди полягає в нотаріальній формі і сторони такого договору несуть витрати з оплати нотаріальних послуг. Обов’язок по оплаті нотаріальних послуг законом не покладено на конкретну сторону договору, тому і покупцю і продавцю слід заздалегідь домовитися про те, хто буде нести ці витрати.
3.2 Державне мито 1 % за домовленістю сторін Оплату державного мита в розмірі 1 % також законодавчо не покладено на конкретну сторону договору, тому сторонам рекомендується домовитися про це заздалегідь.
3.3 Пенсійний фонд 1 % покупець У рамках чинного законодавства України покупець нерухомості зобов’язаний сплатити збір на обов’язкове пенсійне страхування в розмірі 1 % від вартості об’єкта, яка зазначена в договорі купівлі-продажу.
3.4 Податок на доходи фізичних осіб 0 % або 5 % продавець 0 % - якщо продавець відчужує об’єкт не частіше одного разу на період податкового року і володіє цим об’єктом більше трьох років;
5 % - якщо продавець володіє об’єктом менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував інший об’єкт.
3.5 Військовий збір 0 % або 1,5 % продавець 0 % - якщо продавець відчужує об’єкт не частіше одного разу на період податкового року і володіє цим об’єктом більше трьох років;
1,5 % - якщо продавець володіє об’єктом менш ніж три роки або протягом одного податкового року вже відчужував інший об’єкт.

+380673500118